Videoškolení

Rekvalifikační kurzy

eShop

Semináře

Ke stažení

Formulář o dopravní nehodě

Drobné dopravní nehody jsou na českých silnicích poměrně časté. Od 1.1.2009 není nutné k dopravním nehodám bez zranění se škodou do 100.000 Kč volat dopravní policii. Povinností je však vyplnit formulář o dopravní nehodě. Stáhněte si tento formulář na našich stránkách ZDARMA.


Referenční školení řidičů

Kdy je nutné vyplnit formulář o dopravní nehodě

PoliciePokud nedošlo k nehodě s vyšší škodou než 100.000 Kč, nebyl poškozený majetek třetí osoby a ani nebyl při ní nikdo zraněný, řeší řidiči nehodu sami. V tomto případě postačí vyplnit formulář o dopravní nehodě, který předáte pojišťovně.

Kvůli možnému pozdějšímu sporu se vyplatí k písemnému záznamu pořídit fotografii z místa nehody (třeba i z mobilního telefonu), ze které je patrné postavení aut při srážce a případně i jejich poškození. Stejně tak se doporučuje nakreslit postavení vozů v okamžiku srážky. Teprve pak by měli řidiči automobily přesunout mimo vozovku a společně vyplnit formulář o dopravní nehodě.

Kdy volat policii

Policisté budou muset přijet jen k nehodám, u kterých se účastníci zraní nebo někdo zemře nebo škody přesahují uvedené limity, případně je při nehodě poškozený někdo jiný kromě motoristů (vlastník poškozeného domu, zahrady či plotu atd). Jestliže se řidiči na viníkovi srážky nedohodnou, doporučuje se rovněž raději zavolat policii. Viníka jinak dodatečně určí pojišťovny podle záznamu o nehodě, tedy doložených podkladů, v krajním případě pak i soud.

Doporučení

Pokud má některý z účastníků nehody podezření, že druhý řidič jel pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, měl by přivolat policii.

Stáhněte si zdarma formulář o dopravní nehodě

Stáhněte si z našich stránek zdarma formulář o dopravní nehodě. Je vhodné ho neustále vozit s sebou.

Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů a věříme, že formulář o dopravní nehodě nebudete v praxi potřebovat.

Formulář o dopravní nehodě

Stáhněte si zdarma formulář o dopravní nehodě.Napište nám


Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*

*

*

Ověřovací kód *


Nejčtenější